Facilitators

Αναζητούμε νέα άτομα ηλικίας 18 εώς 30 ετών για την υποστήριξη τριών [3] ελληνογερμανικών ανταλλαγών νέων ως facilitators.

Αρμοδιότητες

  • Διεξαγωγή δραστηριοτήτων γνωριμίας (ice-breaking activities) & δόμησης ομάδας (team-building activities)
  • Διεξαγωγή energizers
  • Υποστήριξη της ομάδας διοργάνωσης

Απαραίτητα προσόντα

  • Συμμετοχή σε Ευρωπαϊκά προγράμματα κινητικότητας νέων
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Δεξιότητες διαχείρισης ομάδας
  • Οργανωτικές δεξιότητες
  • Ικανότητες επίλυσης προβλημάτων

Διάρκεια απασχόλησης:

Οι ημερομηνίες διεξαγωγής των προγραμμάτων είναι η εξής:

  • 05-12/09/2022
  • 19-26/09/2022
  • 26/09-04/10/2022

Τόπος διεξαγωγής των προγραμμάτων: Επέκεινα Χώρα, Βίτσα Ζαγορίου, Ελλάδα

Θεματικές των προγραμμάτων:

Η θεματικές των προγραμμάτων είναι η εξής:

    Οι Ελληνογερμανικές σχέσεις μετά τον Β’ Παγκόσμιο Πόλεμο
    Φωτογραφία
    Ιστορία και Πολιτισμική κληρονομιά

Τα άτομα που ενδιαφέρονται για ένα ή και περισσότερα προγράμματα καλούνται να αποστείλουν ηλεκτρονικά το βιογραφικό τους μέσω email στο [email protected] έως 31/08/2022.

Το Πολιτιστικό Τρίγωνο Πρεσπών εξετάζει κάθε αίτηση με βάση τα προσόντα που ζητούνται για κάθε θέση και με βάση την αρχή των ίσων ευκαιριών. Κατά την εξέταση των βιογραφικών θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

*Τα βιογραφικά  και τα προσωπικά σας δεδομένα δε διαβιβάζονται σε τρίτους και χρησιμοποιούνται αποκλειστικά για να διερευνηθεί η προοπτική της μελλοντικής επαγγελματικής συνεργασίας μας. Κάθε επεξεργασία προσωπικών δεδομένων πραγματοποιείται σύμφωνα με τις επιταγές του Νόμου 2472 /97 περί προστασίας του ατόμου από την επεξεργασία δεδομένων προσωπικού χαρακτήρα και του Κανονισμού (ΕΕ) 2016/679 του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου και κάθε υποψήφιος/-ια/-@ διατηρεί δικαίωμα ενημέρωσης, πρόσβασης και αντίρρησης, όπως ο ως άνω νόμος ορίζει.

Για να δηλώσετε ενδιαφέρον για αυτή τη θέση εργασίας, εγγραφείτε στην πλατφόρμα μας.