Υπεύθυνος Στεγών Υποστηριζόμενης Διαβίωσης

  • Αθήνα
  • Posted 3 έτη ago
  • Αυτή η θέση έχει καλυφθεί

Ο Σύλλογος Γονέων & Φίλων Αυτιστικών Ατόμων «Αναγέννηση», που εδρεύει στο Μαρούσι, αναζητά συνεργάτη/-τιδα πλήρους απασχόλησης με ευέλικτο ωράριο για την κάλυψη θέσης Υπεύθυνης/-ου δύο (2) Στεγών Υποστηριζόμενης Διαβίωσης.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ΠΕ Ανθρωπιστικών/Παιδαγωγικών Επιστημών
  • Προϋπηρεσία σε προγράμματα ενηλίκων με νοητική αναπηρία – διαταραχές αυτιστικού φάσματος ή σε ανάλογη θέση υπεύθυνου ΣΥΔ
  • Γνώση Χειρισμού Η/Υ (αποδεδειγμένη) στα αντικείμενα: επεξεργασίας κειμένων, υπολογιστικών φύλλων και υπηρεσιών διαδικτύου
  • Δίπλωμα οδήγησης

Κύρια καθήκοντα και βασικές αρμοδιότητες:

  • Εποπτεία των Στεγών σε καθημερινή βάση
  • Καταγραφή όλων των πληροφοριών που είναι απαραίτητες για την ασφαλή διαμονή των ενοίκων στις ΣΥΔ.
  • Έλεγχος των αναγκών των ενοίκων σε ιατροφαρμακευτική περίθαλψη.
  • Προμήθεια υλικών τροφοδοσίας και διαμόρφωση προγράμματος σίτισης.
  • Εκπαίδευση του προσωπικού υποστήριξης ανά τακτά χρονικά διαστήματα.
  • Συνεργασία με τις οικογένειες των ενοίκων και το Δ.Σ.
  • Διασφάλιση της καλής λειτουργίας των ΣΥΔ, σύμφωνα με τον κανονισμό λειτουργίας τους.

Αποστολή βιογραφικών μέσω email στο [email protected], με τίτλο «Θέση Υπεύθυνου ΣΥΔ»

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να καλέσετε από Δευτέρα έως Παρασκευή και ώρες 09:00 – 15:00 στο 210 8322477