Διοικητική Υποστήριξη

  • Μερική Απασχόληση
  • Αθήνα
  • Posted 3 εβδομάδες ago

Αρμοδιότητες:

-Υποστήριξη στη Λογιστική Διαχείριση: τήρηση αρχείου παρακολούθησης εξόδων/ εσόδων, ψηφιακή έκδοση παραστατικών, συγκέντρωση δικαιολογητικών για τη ΔΟΥ και εν γένει δημόσιους φορείς, διαχείριση δωρεών, παρακολούθηση ενός ευρωπαϊκού προγράμματος.
-Υποστήριξη στη σύνταξη και παρακολούθηση οικονομικών καταστάσεων (ισολογισμοί, απολογισμοί, πίνακες χρηματικών ροών κλπ).
-Υποστήριξη στη Διαχείριση Ανθρώπινου Δυναμικού: σύνταξη συμβάσεων με εξ. συνεργάτες, τήρηση αρχείων προσωπικού και μισθοδοσίας, συγκέντρωση δικαιολογητικών για τα προγράμματα πρακτικής άσκησης και ΟΑΕΔ.
-Γραμματειακή υποστήριξη λοιπών καθημερινών, τακτικών και έκτακτων εργασιών π.χ. στο πλαίσιο προγραμματισμού και διαχείρισης της χρηματοδότησης της ΑΜΚΕ (φάσεις υποβολής αίτησης, παρακολούθησης υλοποίησης και απολογισμού & δημόσιοι διαγωνισμοί),  υλοποίησης των projects, λειτουργίας της Γενικής Συνέλευσής της, τήρηση πρακτικών συναντήσεων, κλείσιμο συναντήσεων.
-Τήρηση και επικαιροποίηση του φυσικού και ψηφιακού αρχείου.
-Τηλεφωνική επικοινωνία και ηλεκτρονική αλληλογραφία.
-Λειτουργία και προμήθειες γραφείου: ανανέωση λογισμικών, αναλώσιμα γραφείου.

Απαραίτητα προσόντα:

-Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ κατά προτίμηση σε Οικονομικά, Διοίκηση Επιχειρήσεων, Λογιστικά, Διοίκηση Ανθρώπινων Πόρων και συναφή αντικείμενα, ή επαρκής προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση.
-Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας (τουλάχιστον πτυχίο B2)
-Άριστη γνώση Microsoft Office και ιδιαίτερα Excel

Επιθυμητά προσόντα:

-Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε μη-κερδοσκοπικό φορέα ή οργάνωση της Κοινωνίας των Πολιτών.

Για αιτήσεις παρακαλούμε στείλτε το βιογραφικό σας σημείωμα στο [email protected] μέχρι τις 20/06. Έναρξη συνεργασίας το συντομότερο δυνατόν.

Για να δηλώσετε ενδιαφέρον για αυτή τη θέση εργασίας, εγγραφείτε στην πλατφόρμα μας.