Fundraiser

  • Σύμβαση έργου
  • Οπουδήποτε
  • Posted 5 μήνες ago

Η Home-Start Ελλάς, ΑΜΚΕ, με έδρα τον Πειραιά που παρέχει υπηρεσίες σε οικογένειες με μικρά παιδιά (www. homestart.org.gr) αναζητά συνεργάτη στον τομέα της ανεύρεσης πόρων, ο οποίος να ταυτίζεται με το όραμα και της αξίες της οργάνωσης, με οκτάμηνη σύμβαση εργασίας μερικής απασχόλησης ή έργου. Η σύμβαση θα ξεκινήσει το Μάρτιο του 2024 και θα λήξει τον Οκτώβριο του 2024.

Έργο:

Στο πλαίσιο του έργου του/της και πάντα σε συνεργασία με την υπεύθυνο και την ομάδα της οργάνωσης, θα υλοποιήσει τα ακόλουθα:

  • Δημιουργία ενός ρεαλιστικού ετήσιου και τριετούς πλάνου άντλησης πόρων που θα στοχεύει τόσο στην αύξηση των ιδίων πόρων όσο και άλλων πηγών χρηματοδότησης, καθώς και στον προσδιορισμό των απαραίτητων μέσων και ανθρώπινου δυναμικού για την υλοποίηση του πλάνου
  • Δημιουργία αξιολογημένης λίστας πιθανών χορηγών
  • Mentoring του εμπλεκόμενου ανθρώπινου δυναμικού του φορέα προκειμένου να κατανοήσει το ευρύτερο χρηματοδοτικό πλαίσιο και να αποκτήσει τις απαραίτητες δεξιότητες
  • Από κοινού σύνταξη τεσσάρων προτάσεων άντλησης πόρων

Προσόντα:

  • Πτυχίο σε marketing, επικοινωνία, διοίκηση επιχειρήσεων ή σχετικό με ανεύρεση πόρων για οργανισμούς
  • Εμπειρία στη ανάπτυξη στρατηγικών σχεδίων ανεύρεσης πόρων, σε σχέση με τις ανάγκες της οργάνωσης, στη συγγραφή προτάσεων προς χρηματοδότες και στη δημιουργική άντληση ιδίων πόρων
  • Οργανωτικές δεξιότητες
  • Δεξιότητες επικοινωνίας και συνεργασίας
  • Δεξιότητες παρουσίασης του οργανισμού, του οράματος του κλπ. καθώς και των προτάσεων χρηματοδότησης
  • Kατανόηση του ευρύτερου κοινωνικού και οικονομικού περιβάλλοντος
  • Ευγένεια, σεβασμός και συνέπεια
  • Επαρκής δικτύωση με πιθανούς χορηγούς-χρηματοδότες

Αποστολή βιογραφικού στο [email protected] μαζί με cover letter μέχρι 21.2.24

Για να δηλώσετε ενδιαφέρον για αυτή τη θέση εργασίας, εγγραφείτε στην πλατφόρμα μας.