Administrative Officer

  • Αθήνα
  • Posted 3 έτη ago
  • Αυτή η θέση έχει καλυφθεί

HIGGS - Higher Incubator Giving Growth & Sustainability

Θέση εργασίας στο HIGGS!

Τι είναι το HIGGS;

Το HIGGS |Higher Incubator Giving Growth & Sustainability| αποτελεί μια πρωτοβουλία με στόχο την ενδυνάμωση μη κερδοσκοπικών οργανώσεων που δραστηριοποιούνται στην Ελλάδα, μέσα από ευρύτερη στήριξη του σχετικού Τρίτου Τομέα.

Τι θα αναλάβεις ως Administrative Officer;

  •   Υποστήριξη της ομάδας και των κύριων δράσεων HIGGS
  • Διαχείριση αλληλογραφίας και τηλεφωνικού κέντρου του HIGGS
  • Διαχείριση χώρου και εξυπηρέτηση ενοίκων
  • Οργάνωση γραφείου και επικοινωνία με ωφελούμενους
  • Υπεύθυνος πρακτικής άσκησης HIGGS

Ποια είναι τα απαραίτητα προσόντα που πρέπει να έχεις;

  • Ηλικία έως 30 ετών
  • Απόφοιτος ΑΕΙ / ΤΕΙ
  • Προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση
  • Άριστη γνώση MS Office και cloud based collaboration tools
  • Άριστη γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Οργανωτικές ικανότητες
  • Ικανότητες διαχείρισης ομάδας
  • Ικανότητα επικοινωνίας, συνεργασίας και ομαδικού πνεύματος
  • Ενεργή κάρτα ανεργίας

Τι θα κερδίσεις δουλεύοντας μαζί μας;

  • Συμμετοχή σε μια δυναμική ομάδα που ενισχύει την αποτελεσματικότητα και την βελτιστοποίηση της λειτουργίας της Κοινωνίας Πολιτών στην Ελλάδα
  • Εξάσκηση & Εμπειρία στις οργανωτικές και επικοινωνιακές σου δεξιότητες
  • Πρόσβαση σε όλες τις εκπαιδευτικές δράσεις του HIGGS καθώς και σε πλήθος εκπαιδεύσεων στην Ελλάδα και το εξωτερικό.
  • Δυνατότητα εξέλιξης εντός του HIGGS

Μάθε περισσότερα για εμάς εδώ!

Αν ενδιαφέρεσαι, στείλε το βιογραφικό σου στο [email protected] ή επικοινώνησε μαζί μας στο 2114116300