Accelerator and Education SL Project Manager

  • Αθήνα
  • Posted 3 έτη ago

HIGGS - Higher Incubator Giving Growth & Sustainability

Τι είναι το HIGGS;

Το HIGGS |Higher Incubator Giving Growth & Sustainability| αποτελεί μια πρωτοβουλία με στόχο την ενδυνάμωση μη κερδοσκοπικών οργανώσεων που δραστηριοποιούνται στην Ελλάδα, μέσα από εκπαιδευτικά και υποστηρικτικά προγράμματα και δράσεις.

Τι θα αναλάβεις ως Project Manager;

  • Συντονισμός και υλοποίηση προγράμματος Accelerator
  • Καθοδήγηση ΜΚΟ προγραμμάτων του HIGGS σε ζητήματα Στρατηγικού Σχεδιασμού και Fund-raising
  • Ανάπτυξη του εκπαιδευτικού προγράμματος του HIGGS
  • Συντονισμός/Υποστήριξη υλοποίησης μεγάλων προγραμμάτων

Ποια είναι τα απαραίτητα προσόντα που πρέπει να έχεις;

  • Απόφοιτος ΑΕΙ / ΤΕΙ
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον τριών ετών σε ανάλογες θέσεις / θέσεις παροχής υπηρεσιών στρατηγικού σχεδιασμού/ fundraising
  • Άριστη γνώση MS Office (Word, PowerPoint, Excel, κλπ)
  • Άριστη γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Οργανωτικές ικανότητες
  • Ικανότητες διαχείρισης ομάδας
  • Ικανότητα επικοινωνίας, συνεργασίας και ομαδικού πνεύματος
  • Γνώση / εξοικείωση με την Κοινωνία των Πολιτών

Επιθυμητά προσόντα:

  • Συμμετοχή σε εκπαιδευτικά προγράμματα ενδυνάμωσης ικανοτήτων προς ΜΚΟ
  • Γνώσεις Social Impact Assessment

Τι θα κερδίσεις δουλεύοντας μαζί μας;

  • Συμμετοχή σε μια δυναμική ομάδα που ενισχύει την αποτελεσματικότητα της Κοινωνίας Πολιτών στην Ελλάδα
  • Εξάσκηση & Εμπειρία στις οργανωτικές και επικοινωνιακές σου δεξιότητες
  • Πρόσβαση σε όλες τις εκπαιδευτικές δράσεις του HIGGS καθώς και σε πλήθος εκπαιδεύσεων στην Ελλάδα και το εξωτερικό.

Μάθε περισσότερα για εμάς εδώ!

Στείλε μας το βιογραφικό σου μέχρι και την Παρασκευή 23/04!

Για να δηλώσετε ενδιαφέρον για αυτή τη θέση εργασίας, εγγραφείτε στην πλατφόρμα μας.