Βοηθός Μάγειρα εκ περιτροπής απασχόληση

  • Μερική Απασχόληση
  • Αθήνα
  • Posted 3 έτη ago

Προκήρυξη θέσης εργασίας εκ περιτροπής Βοηθού Μάγειρα στη Δομή Φιλοξενίας Ασυνόδευτων Ανηλίκων στην Αθήνα

Η ΑΡΣΙΣ στην Αθήνα, προκηρύσσει 1 νέα θέση Βοηθού Μάγειρα εκ περιτροπής απασχόλησης.

Η διάρκεια πρόσληψης θα είναι αρχικά έως 31-08-2021 με δυνατότητα ανανέωσης.

Θέση Βοηθού Μάγειρα με εκ περιτροπής απασχόληση

Απαραίτητα προσόντα:

Τίτλος σπουδών από Σχολή Μαγειρικής
Προηγούμενη σχετική επαγγελματική εμπειρία.
Εμπειρία στην τήρηση και διαχείριση αποθέματος αποθήκης.
Επιθυμητά προσόντα:

Άδεια οδήγησης
Γνώση Αγγλικών
Εθελοντική εργασία
Συνεκτιμημένα προσόντα

Προηγούμενη απασχόληση στο μεταναστευτικό / προσφυγικό και εμπειρία με ευάλωτες ομάδες
Απαραίτητες δεξιότητες που θα κριθούν στη συνέντευξη

Δεξιότητες συνεργασίας και συντονισμού στο πλαίσιο λειτουργίας της ομάδας.
Ικανότητα να εργάζεται υπό συνθήκες πίεσης και ανάληψης πρωτοβουλιών, ικανότητα οργάνωσης και εποπτείας
Καθήκοντα

Είναι υπεύθυνος/η για την παρασκευή όλων των γευμάτων για 28 ανήλικα παιδιά.

Προετοιμασία και παρασκευή πρωινού, μεσημεριανού και  βραδινού  φαγητού.
Συνεργασία με το διαχειριστή για αγορά αγαθών, ανάλογα με τις ανάγκες.
Επίβλεψη και καθαριότητα των χώρων της κουζίνας
Τήρηση όλων των απαραίτητων εγγράφων, βιβλίων αποθήκης κλπ.
Τακτοποίηση του χώρου φαγητού. Διανομή των γευμάτων σε συγκεκριμένες ώρες και καθαρισμός-τακτοποίηση σκευών μαγειρικής και διατροφής και χώρου κουζίνας.
Ενημέρωση του επιστημονικού προσωπικού για ζητήματα που κρίνει σημαντικά (διαφωνίες μεταξύ των φιλοξενουμένων, ιδιαίτερες διατροφικές συνήθειες κ.λπ.).
Ευθυγράμμιση με τις υποδείξεις της ομάδας συντονισμού σχετικά με τα καθήκοντα του/της, καθώς και την τυχόν προσαρμογή αυτών σε επείγουσες καταστάσεις
Ώρες απασχόλησης (εβδομαδιαίως): 24 ώρες (σε περιπτώσεις αδειών του μάγειρα πλήρους απασχόλησης δύναται να εργάζεται έως και 40 ώρες εβδομαδιαίως)

Οι ενδιαφερόμενες/οι καλούνται να αποστείλουν μέσω email στο [email protected] έως την Παρασκευή 23/07/2021, και ώρα 17.00, τα κάτωθι, με τίτλο «Προκήρυξη για τη θέση Βοηθού Μάγειρα».

1.       Βιογραφικό Σημείωμα

2.       Επιστολή Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για τη συγκεκριμένη θέση (Βιογραφικά που θα αποσταλούν χωρίς επιστολή εκδήλωσης ενδιαφέροντος, δεν θα θεωρηθούν έγκυρα και δεν θα συμπεριληφθούν στη διαδικασία αξιολόγησης)

3.       Δύο συστατικές επιστολές

Αν κληθούν σε συνέντευξη, οι υποψήφιοι θα πρέπει να προσκομίσουν τα κάτωθι:

Φωτοαντίγραφο του/ των τίτλων σπουδών
Φωτοαντίγραφο της αστυνομικής ταυτότητας.
Υποψήφιοι που θα κληθούν και θα προσέλθουν στη συνέντευξη, χωρίς τα παραπάνω έγγραφα, δεν θα συμπεριληφθούν στην τελική διαδικασία αξιολόγησης.

Η ΑΡΣΙΣ εξετάζει κάθε αίτηση με βάση τα προσόντα που ζητούνται για κάθε θέση και με βάση την αρχή των ίσων ευκαιριών. Κατά την εξέταση των βιογραφικών θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Τα βιογραφικά θα αξιολογηθούν μέχρι τις 26/07/2021 και οι υποψήφιοι που θα περάσουν στη δεύτερη φάση αξιολόγησης (συνεντεύξεις), θα ειδοποιηθούν τηλεφωνικά ή ηλεκτρονικά στις 27/07/2021.

Οι συνεντεύξεις θα λάβουν χώρα στις 30/07/2021.

Κατά τη συνέντευξη μπορεί να σας ζητηθούν πρόσθετα στοιχεία επιβεβαίωσης των προσόντων σας, τα οποία θα πρέπει να προσκομίσετε.

Κατά την πρόσληψη θα ζητηθούν από την ΑΡΣΙΣ τα δικαιολογητικά που προβλέπονται από την νομοθεσία για την εγγραφή των εργαζομένων στο Μητρώο Μελών ΜΚΟ.

*Τα βιογραφικά  και τα προσωπικά σας δεδομένα δε διαβιβάζονται σε τρίτους και χρησιμοποιούνται αποκλειστικά για να διερευνηθεί η προοπτική της μελλοντικής επαγγελματικής συνεργασίας μας. Κάθε επεξεργασία προσωπικών δεδομένων πραγματοποιείται σύμφωνα με τις επιταγές του Νόμου 2472 /97 περί προστασίας του ατόμου από την επεξεργασία δεδομένων προσωπικού χαρακτήρα και του Κανονισμού (ΕΕ) 2016/679 του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου και κάθε υποψήφιος διατηρεί δικαίωμα ενημέρωσης, πρόσβασης και αντίρρησης, όπως ο ως άνω νόμος ορίζει.

Για να δηλώσετε ενδιαφέρον για αυτή τη θέση εργασίας, εγγραφείτε στην πλατφόρμα μας.