ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ

  • Freelance
  • ΧΑΝΙΑ
  • Posted 1 εβδομάδα ago

Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΣ ΑΝΑΠΗΡΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝ    ΕΛΕΠΑΠ- ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ  ΧΑΝΙΩΝ

Αναζητά για πλήρη απασχόληση  Ψυχολόγο

Αρμοδιότητες

·         Κάλυψη  αναγκών  παιδιών με αναπηρία

·         Εκτίμηση νοητικού δυναμικού/ψυχομετρικά εργαλεία/ψυχολογική εκτίμηση

·         Ομαδικές ψυχοπαιδαγωγικές παρεμβάσεις

·         Ψυχοθεραπεία / θεραπεία συμπεριφοράς

·         Συμβουλευτική γονέων οικογενειών  και φροντιστών

·         Δράσεις  ευαισθητοποίησης στην κοινότητα

·         Συνεργασία με Διεπιστημονική ομάδα

Υποχρεωτικά προσόντα:

·         Πτυχίο ΠΕ Ψυχολογίας Ελληνικού Α.Ε.Ι ή αντίστοιχων τμημάτων ομοταγών ιδρυμάτων της αλλοδαπής.

·         Άδεια ασκήσεως επαγγέλματος

·         Καλή γνώση Η/Υ (Word, Excel, Internet)

·         Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας

·         Στρατιωτικές υποχρεώσεις εκπληρωμένες (για άνδρες υποψηφίους)

Προαιρετικά προσόντα:

·         Μεταπτυχιακός τίτλος