Κοινωνικό Φροντιστή / Συνοδό ΑμεΑ

  • Μερική Απασχόληση
  • ΑΘΗΝΑ
  • Posted 2 εβδομάδες ago

Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΣ ΑΝΑΠΗΡΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝ– ΕΛΕΠΑΠ , ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΑΘΗΝΩΝ

Αναζητά  Κοινωνικό Φροντιστή / Συνοδό ΑμεΑ μερικής απασχόλησης

Αρμοδιότητες

· Συνοδεία ωφελούμενων κατά την μεταφορά τους με πούλμαν

· Φροντίδα και εποπτεία των ωφελουμένων

· Υποστηρικτικός ρόλος σε νοσηλευτικές πράξεις

· Εκτέλεση συναφών διοικητικών καθηκόντων

Υποχρεωτικά προσόντα:

·         Γνώση παροχής πρώτων βοηθειών

·         Προηγούμενη σχετική εμπειρία

·         Στρατιωτικές υποχρεώσεις εκπληρωμένες (για άνδρες υποψηφίους)

Προαιρετικά Προσόντα:

·         Πτυχίο Νοσηλευτή από ΙΕΚ ή Α.Τ.Ε.Ι

·         Πιστοποιητικό παροχής πρώτων βοηθειών

ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ

ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ     Παρακαλούμε αποστείλατε  βιογραφικό έως  20/05/2024   στην πιο κάτω ηλεκτρονική διεύθυνση [email protected].

Δήλωση εμπιστευτικότητας

Κατά την εξέταση των βιογραφικών θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα. Τα βιογραφικά θα διατηρηθούν στο αρχείο της ΕΛΕΠΑΠ για περίοδο ίση με την διάρκεια της συνεργασίας σας με τον φορέα. Σε περίπτωση που η θέση δεν καλυφθεί, η ΕΛΕΠΑΠ δύναται να επικοινωνήσει εκ νέου με τους υποψήφιους που κατέθεσαν αίτηση.

Για να δηλώσετε ενδιαφέρον για αυτή τη θέση εργασίας, εγγραφείτε στην πλατφόρμα μας.