Operations Manager

  • Αθήνα
  • Posted 3 έτη ago

Το «Διαβάζω για τους Άλλους» αναζητά Operations Manager στα γραφεία της στην Αθήνα!

Οι αιτήσεις είναι ανοιχτές μέχρι και τις 05/09.

Ανυπομονούμε να σε γνωρίσουμε!

Τι αναλαμβάνεις ως Operations Manager

· Εξασφάλιση ότι όλες οι λειτουργίες εκτελούνται με κατάλληλο οικονομικά και αποδοτικό τρόπο.

· Συμμετοχή στην οργάνωση των διαδικασιών του Οργανισμού.

· Αρχειοθέτηση εγγράφων και γενικά καθήκοντα γραμματειακής υποστήριξης.

· Διαχείριση της βάσης δεδομένων όσον αφορά τον Οργανισμό (καταχωρήσεις εσόδων, εξόδων, μισθοδοσίες, τιμολόγια, δωρεές κλπ).

· Διαχείριση των λογαριασμών μας στις πλατφόρμες μας (youbehero, metabook).

· Υπεύθυνος/η επικοινωνίας με τους συνεργάτες του Οργανισμού όταν είναι απαραίτητο (εξωτερικοί συνεργάτες/καθαριστές γραφείου κλπ).

· Υπεύθυνος/η για εξωτερικές εργασίες σε τράπεζες, ΕΛΤΑ και λοιπούς οργανισμούς.

· Υπεύθυνος/η παραγγελιών αναλώσιμων και λοιπών ειδών γραφικής ύλης και μη.

· Υπεύθυνος/η για την εύρυθμη λειτουργία του γραφείου.

· Συντονισμός, υποστήριξη και οργάνωση των ραντεβού της Προέδρου.

Ποια είναι τα απαραίτητα προσόντα που αναζητάμε σε σένα:

· Πανεπιστημιακός Τίτλος Σπουδών με αντικείμενο συναφές με το έργο (καινωνικές σπουδές, ανθρωπιστικές σπουδές, διοίκηση επιχειρήσεων κλπ).

· Αποδεδειγμένη, τουλάχιστον 1 χρόνου εμπειρία σε ανάλογη θέση.

· Άριστη επικοινωνιακή δεξιότητα σε γραπτό και προφορικό λόγο (Ελληνικά και Αγγλικά).

· Άριστες γνώσεις χρήσης Η/Υ.

· Ικανότητα για ανεξάρτητη εργασία και τήρηση των προθεσμιών.

· Έμφαση στη λεπτομέρεια και υπευθυνότητα.

· Κάρτα ανεργίας και ηλικία έως 29 ετών.

Ποια είναι τα επιθυμητά προσόντα που αναζητάμε σε σένα:

· Εξοικείωση με λογισμικά CRM ή λογισμικά διαχείρισης εργασιών.

· Γνώση μισθοδοσίας και ασφαλιστικού

· Προσαρμοστικότητα σε οργανωμένο περιβάλλον εργασίας.

Τι θα κερδίσεις δουλεύοντας μαζί μας

· Συμμετοχή σε μία ομάδα με όραμα την ισότιμη πρόσβαση όλων στη γνώση, στη μόρφωση και στα βιβλία.

· Συμμετοχή σε μία δυναμική ομάδα που συνεχώς αυξάνεται, με μεγάλο δίκτυο φίλων, μελών και εθελοντών.

· Ευέλικτο και φιλικό περιβάλλον εργασίας με διαφάνεια στην επικοινωνία.

Για να δηλώσετε ενδιαφέρον για αυτή τη θέση εργασίας, εγγραφείτε στην πλατφόρμα μας.