Υπεύθυνος Γραμματείας

Η Πανελλήνια Ομοσπονδία Συλλόγων Ασθενών, Γονέων, Κηδεμόνων και Φίλων Παιδιών με Ρευματικά Νοσήματα ΡευΜΑζήν αναζητά άτομο για τη θέση του Υπεύθυνου Γραμματείας.

Αντικείμενο εργασίας:

Ο/Η υποψήφιος/υποψήφια θα αναλάβει τις παρακάτω αρμοδιότητες:

§  Γραμματειακή υποστήριξη

§  Συμβολή στο σχεδιασμό και στην υλοποίηση δράσεων της Ομοσπονδίας

§  Διασφάλιση της εύρυθμης λειτουργίας του γραφείου

§  Διαχείριση της ηλεκτρονικής αλληλογραφίας, της τηλεφωνικής γραμμής και των social media της Ομοσπονδίας

§  Ενημέρωση της ιστοσελίδας της Ομοσπονδίας

§  Σύνταξη επιστολών, σύνταξη και διακίνηση Δελτίου Τύπου

§  Γλωσσική επιμέλεια ποικίλων κειμενικών ειδών

§  Μετάφραση αγγλόφωνης αρθρογραφίας

Απαιτούμενα προσόντα:

ü  Πτυχίο Ανθρωπιστικών Επιστημών

ü  Άριστη γνώση Αγγλικών και Ελληνικών

ü  Άριστη γνώση MS Office (Word, Excel, PowerPoint)

ü  Γνώση χρήσης του εργαλείου γραφιστικής Canva

ü  Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές, οργανωτικές και συνεργατικές δεξιότητες

ü  Ικανότητα αποτελεσματικής διαχείρισης χρόνου

–        Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση θα εκτιμηθεί

Τι προσφέρει ο φορέας: Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως των προσόντων σε ένα σύγχρονο και ιδιαίτερα φιλικό περιβάλλον εργασίας. Ώρες εργασίας: καθημερινές, 9:00-15:00.

Τα βιογραφικά σημειώματα θα αποστέλλονται στο e-mail: [email protected] με τίτλο: «Υποβολή βιογραφικού για τη θέση του Υπεύθυνου Γραμματείας».

Καταληκτική ημερομηνία υποβολής βιογραφικών σημειωμάτων: 15/07/2022

Για να δηλώσετε ενδιαφέρον για αυτή τη θέση εργασίας, εγγραφείτε στην πλατφόρμα μας.