Γλωσσικός/-ή/-@ εμψυχωτής/-τρια/-@

Αναζητούμε [1] ένα άτομο για την υποστήριξη μιας ελληνογερμανικής ανταλλαγής νέων ως γλωσσικός/-ή/-@ εμψυχωτής/-τρια/-@.

Αρμοδιότητες

  • Διεξαγωγή δραστηριοτήτων μη-τυπικής μάθησης που αποσκοπούν στην εξοικείωση των συμμετεχόντων/-ουσων/-@ με την ελληνική ή τη γερμανική γλώσσα
  • Διευκόλυνση στην υπέρβαση των γλωσσικών εμποδίων (language barriers)
  • Δημιουργία πλαισίου διαπολιτισμικού διαλόγου
  • Υποστήριξη της ομάδας διοργάνωσης

Απαραίτητα προσόντα

  • Άριστη γνώση της γερμανικής, της αγγλικής και ελληνικής γλώσσας
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητες επίλυσης προβλημάτων

Διάρκεια απασχόλησης:

Η ημερομηνία διεξαγωγής του προγράμματος είναι 26/09-04/10/2022.

Τόπος διεξαγωγής: Επέκεινα Χώρα, Βίτσα Ζαγορίου, Ελλάδα

Τα άτομα που ενδιαφέρονται καλούνται να αποστείλουν ηλεκτρονικά το βιογραφικό τους μέσω email στο [email protected] έως 10/09/2022.

Το Πολιτιστικό Τρίγωνο Πρεσπών εξετάζει κάθε αίτηση με βάση τα προσόντα που ζητούνται για κάθε θέση και με βάση την αρχή των ίσων ευκαιριών. Κατά την εξέταση των βιογραφικών θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

*Τα βιογραφικά  και τα προσωπικά σας δεδομένα δε διαβιβάζονται σε τρίτους και χρησιμοποιούνται αποκλειστικά για να διερευνηθεί η προοπτική της μελλοντικής επαγγελματικής συνεργασίας μας. Κάθε επεξεργασία προσωπικών δεδομένων πραγματοποιείται σύμφωνα με τις επιταγές του Νόμου 2472 /97 περί προστασίας του ατόμου από την επεξεργασία δεδομένων προσωπικού χαρακτήρα και του Κανονισμού (ΕΕ) 2016/679 του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου και κάθε υποψήφιος/-ια/-@ διατηρεί δικαίωμα ενημέρωσης, πρόσβασης και αντίρρησης, όπως ο ως άνω νόμος ορίζει.

Για να δηλώσετε ενδιαφέρον για αυτή τη θέση εργασίας, εγγραφείτε στην πλατφόρμα μας.