Γραμματειακή Υποστήριξη- Υποβολή έως 10/10/2022

  • Μερική Απασχόληση
  • Αθήνα
  • Posted 2 έτη ago

Ο Πανελλήνιος Σύλλογος Κυστικής Ίνωσης λειτουργεί από το 1983 με στόχο την προστασία των πασχόντων από τη νόσο της Κυστικής Ίνωσης, της πιο συχνής κληρονομικής νόσου με χαμηλό προσδόκιμο επιβίωσης, που πλήττει κυρίως τους πνεύμονες. Ο Σύλλογος εκπροσωπεί τους ασθενείς με Κυστική Ίνωση πανελλαδικά και αποτελεί έναν από τους μακροβιότερους Συλλόγους ασθενών στη χώρα μας με πολλές επιτυχημένες διεκδικήσεις και δράσεις κατά τη διάρκεια των 40 χρόνων λειτουργίας τους. Το ΔΣ αποτελείται αποκλειστικά από εθελοντές ασθενείς και γονείς, που μέσα από την ομαδική συνεργασία τεσσάρων δεκαετιών κατάφεραν να αλλάξουν το χάρτη της Κυστικής Ίνωσης στην Ελλάδα. Ένα πρόσφατο επίτευγμα του Συλλόγου είναι η έναρξη του προγράμματος πρώιμης πρόσβασης στην επαναστατική θεραπεία που «παγώνει» τη νόσο και αφορά το 90% των ασθενών με Κυστική Ίνωση παγκοσμίως.

Η ομάδα του Συλλόγου μας μεγαλώνει και αναζητούμε έναν/μία Γραμματέα μερικής απασχόλησης.

Ενδεικτικές αρμοδιότητες

-Διαχείριση πρωτοκόλλου και αλληλογραφίας/ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

-Διαχείριση της τηλεφωνικής γραμμής υποστήριξης του Συλλόγου.

-Συμμετοχή στις συνεδριάσεις Διοικητικών Συμβουλίων & Γενικών Συνελεύσεων με συγγραφή και επιμέλεια πρακτικών.

-Μετάφραση αγγλόφωνης αρθρογραφίας  & γλωσσική επιμέλεια κειμένων.

-Ενημέρωση της ιστοσελίδας και των social media του Συλλόγου.

-Συνεργασία με το Διοικητικό Συμβούλιο για υποστήριξη στη διοργάνωση και υλοποίηση ημερίδων, συναντήσεων, συνεδρίων, δράσεων Συλλόγου, αλλά και στις καταθέσεις προγραμμάτων επικουρικά.

Προσόντα & δεξιότητες

-Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης (ΑΕΙ-ΤΕΙ)/ μεταδευτεροβάθμιας εκπαίδευσης (ΙΕΚ)

-Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση ή σε παρεμφερές αντικείμενο, ιδίως σε μη κερδοσκοπικό οργανισμό, θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν

-Πολύ καλή χρήση ελληνικών και αγγλικών (προφορικά και γραπτά)

-Πολύ καλή γνώση Η/Υ, Internet, Microsoft Office (word, excel, powerpoint)

-Γνώση χρήσης WordPress και προγράμματος επεξεργασίας εικόνων Photoshop θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν

-Οργανωτικότητα

-Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας

-Ενσυναίσθηση και κοινωνική ευαισθησία

Τόπος εργασίας: Σύγχρονο και φιλικό περιβάλλον εργασίας στο γραφείο του Πανελλήνιου Συλλόγου Κυστικής Ίνωσης στο Impact Hub Athens, Καραϊσκάκη 28, Ψυρρή, Αθήνα

Ωράριο: πενθήμερο, μερική απασχόληση

Αμοιβή: ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών με βάση τα προσόντα και την προϋπηρεσία

Οι υποψήφιοι/ες θα πρέπει να στείλουν πλήρες βιογραφικό σημείωμα με φωτογραφία στο [email protected] με τίτλο “Πρόσληψη Γραμματέα” έως και τις 10 Οκτωβρίου 2022. Επιθυμητές οι συστατικές επιστολές. Η επικοινωνία για προγραμματισμό συνέντευξης θα γίνει με τους υποψηφίους, που έχουν τα απαιτούμενα προσόντα για τη συγκεκριμένη θέση. Η συνέντευξη θα πραγματοποιηθεί είτε δια ζώσης στα γραφεία του Συλλόγου, είτε διαδικτυακά. Πληροφορίες στο 6944255853 (καθημερινά 11.00-15.00).

Για να δηλώσετε ενδιαφέρον για αυτή τη θέση εργασίας, εγγραφείτε στην πλατφόρμα μας.