Project Manager

  • Πλήρους Απασχόλησης
  • Νέα Πεντέλη
  • Posted 2 έτη ago
  • Αυτή η θέση έχει καλυφθεί

Ο υποψήφιος/υποψήφια θα ενταχθεί σε  μια oμάδα έμπειρων επαγγελματιών.

Στα καθήκοντα μεταξύ άλλων περιλαμβάνονται:

  • Συμμετοχή στην Ομάδα Έργου στο πλαίσιο διαχείρισης και υλοποίησης ευρωπαϊκών έργων
  • Διαχείριση και επίβλεψη υπαρχόντων έργων (Erasmus+, Horizon2020, κ.α.)
  • Συμμετοχή σε Συναντήσεις Εργασίας στην Ελλάδα και το εξωτερικό
  • Σύνταξη και υποβολή προτάσεων
  • Επίβλεψη οικονομικού και φυσικού αντικειμένου
  • Διασφάλιση των ηλεκτρονικών και φυσικών αρχείων και φακέλων
  • Αναζήτηση νέων ευκαιριών από διεθνείς μηχανισμούς χρηματοδότησης
  • Ωρίμανση και προετοιμασία νέων προτάσεων προς τις χρηματοδοτικές αρχές

Απαραίτητα Προσόντα

Οι υποψήφιοι/ες θα πρέπει να διαθέτει τα παρακάτω προσόντα:

  • Πτυχίο Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης, ελληνικού ή ξένου εκπαιδευτικού ιδρύματος
  • Δυνατότητα μετακίνησης για συναντήσεις εργασίας στο εξωτερικό
  • Άριστη γνώση χειρισμού ηλεκτρονικού υπολογιστή – MS Office. Εξοικείωση με τη χρήση εργαλείων Google Workspace καθώς και εργαλείων τηλεδιάσκεψης. Γνώση σύγχρονων εργαλείων και τεχνικών διαχείρισης έργων και ροής εργασιών (Gantt κ.ά.).
  • Οργανωτικότητα, υπευθυνότητα, ομαδικό πνεύμα, ικανότητα για ανεξάρτητη εργασία και τήρηση αυστηρών προθεσμιών.
  • Άριστη γνώση του ευρωπαϊκού πλαισίου προγραμμάτων και χρηματοδοτήσεων
  • Άριστη ικανότητα επικοινωνίας σε γραπτό και προφορικό λόγο στα ελληνικά και τα αγγλικά
  • Προηγούμενη εμπειρία τουλάχιστον 1 έτους στη συγγραφή και στην υλοποίηση έργων Erasmus+ (επιθυμητό)
  • Γνώση δημιουργίας & διαχείρισης ιστοσελίδων σε wordpress (επιθυμητό)
  • Γνώση δημιουργίας πολυμεσικού υλικού (επεξεργασία εικόνας, βίντεο, animation κ.α.-επιθυμητό)
  • Γνώση άλλης Ευρωπαϊκής γλώσσας (επιθυμητό)
  • Γνώσεις Εκπαιδευτικής Τεχνολογίας (επιθυμητό)

Λήξη προθεσμίας κατάθεσης βιογραφικών: 15 Νοεμβρίου 2021

Επικοινωνία: [email protected]