Λογοθεραπευτής/τρια

  • Μερική Απασχόληση
  • Νέα Πεντέλη
  • Posted 2 έτη ago
  • Αυτή η θέση έχει καλυφθεί

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΛΟΓΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ/ΤΡΙΑΣ

Το Εργαστήρι Ειδικής Αγωγής «ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ» καλεί υποψήφιους/ες να εκδηλώσουν ενδιαφέρον για την κάλυψη μίας (1) θέσης Λογοθεραπευτη/τριας, με σύμβαση εξηρτημένης εργασίας, μερικής απασχόλησης.

Η θέση περιλαμβάνει:

  • Υλοποίηση έρευνας σχετικά με τις επικοινωνιακές δεξιότητες των επαγγελματιών που εργάζονται με ανθρώπους με νοητική αναπηρία
  • Δημιουργία εκπαιδευτικού εγχειριδίου και υλοποίηση προγράμματος κατάρτισης για τους παραπάνω επαγγελματίες, με στόχο τη βελτίωση των επικοινωνιακών δεξιοτήτων τους, στο πλαίσιο της εργασίας τους με ανθρώπους με νοητική αναπηρία
  • Εκπαίδευση των παραπάνω επαγγελματιών, με στόχο τη βελτίωση των επικοινωνιακών δεξιοτήτων τους, στο πλαίσιο της εργασίας τους με ανθρώπους με νοητική αναπηρία
  • Αξιολόγηση των ωφελούμενων (έφηβοι, νέοι και νέες με νοητική αναπηρία) και θεραπευτική παρέμβαση

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Τίτλος σπουδών λογοθεραπείας της ημεδαπής, ή ισότιμου και αναγνωρισμένου της αλλοδαπής
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ (MS OFFICE). Εξοικείωση με τη χρήση εργαλείων τηλεδιάσκεψης
  • Προηγούμενη τριετής συναφής επαγγελματική εμπειρία
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες στην ελληνική και αγγλική γλώσσα, στον προφορικό και γραπτό λόγο
  • Δεξιότητες οργάνωσης, συντονισμού και συνεργασίας στο πλαίσιο λειτουργίας ομάδας
  • Αφορά τους άνδρες υποψηφίους: εκπλήρωση στρατιωτικών υποχρεώσεων ή νόμιμη απαλλαγή από αυτές

Επιθυμητά προσόντα

  • Μεταπτυχιακός συναφής τίτλος σπουδών
  • Γνώση δημιουργίας πολυμεσικού υλικού, επεξεργασία εικόνας, βίντεο

Οι ενδιαφερόμενοι/ες θα πρέπει να αποστείλουν αναλυτικό βιογραφικό σημείωμα στο Εργαστήρι Ειδικής Αγωγής «ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ»,  e-mail: [email protected], έως τις 18 Απριλίου 2022.